taxi auto

ZAMÓW RADIO TAXI CIESZYN pod numerami:

33 19 190

33 474 05 05

730 222 444

 

Historia Radio Taxi Cieszyn zaczyna się od momentu gdy sześciu cieszyńskich taksówkarzy postanowiło zaistnieć jako grupa. Co nimi kierowało, że podjęli decyzję by zjednoczyć siły? Do tamtej pory nasi koledzy uzależnieni byli od pozyskiwania klientów wyłącznie na postoju Taxi, w tym na postoju przy ul. Szersznika w Cieszynie. Wówczas nie wszystkim taksówkarzom było dane korzystać z dobra jakim był aparat telefoniczny zamontowany na ścianie jednej z kamiennic przy ulicy Szersznika. Innymi słowy nie mogli czerpać korzyści z pozyskiwania klientów zamawiających taksówki przez telefon.

Nadszedł czas zmian!

Dzięki zaangażowaniu naszych kolegów rozpoczęliśmy działalność  jako Koło Radio Taxi przy Automobilklubie Cieszyńskim. Powstanie Radio Taxi w Cieszynie datujemy na 18 grudnia 1996 roku. Uściślając informacje tej ważnej dla nas chwili ,Automobilklub Cieszyński z inicjatywy naszych założycieli na potrzeby sekcji Radio Taxi pozyskał linię telefoniczną wraz numerem telefonu.Odtąd mieliśmy"własny” numer telefonu.Ten fakt spowodował, iż ruszyliśmy z impetem. Za sprawą dalszych działań niebawem usłyszał o nas Cieszyn. Ponieważ od samego początku świadczyliśmy usługi o wysokim standardzie wielu mieszkańców powiatu dostrzegło w nas przewoźnika godnego zaufania. Dynamiczny rozwój naszego Koła spowodował, iż przyłączyło się do nas więcej cieszyńskich taksówkarzy. Warte odnotowania jest również, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom Klientów na przestrzeni czasu wprowadziliśmy dodatkowe usługi takie jak: drobne zakupy na telefon czy przewozy drobnych przesyłek. Na, ów moment była to rewolucja na rynku usług taksówkarskich w naszym regionie. Przeprowadzaliśmy także akcje promocyjne z myślą o naszych klientach.

Finansowaliśmy je sami !

W roku 2006 Radio Taxi po dziesięcioletniej działalności zreorganizowało się i powstało Stowarzyszenie Komunikacji Samochodowej Radio Taxi Ziemi Cieszyńskiej. W dniu 4 lipca 2006 zostaliśmy zarejestrowani jako podmiot w Krajowym Rejestrze Sądowym. 

Nasza działalność do lipca roku 2014 była stabilna.

Niestety kilku naszych członków zaczęło systematycznie naruszać nasz regulamin co spotkało się z potępieniem ze strony naszego Zarządu jak i pozostałych kolegów. W krótkim czasie  rozstaliśmy się z tymi osobami. Nie mogący sprostać naszym wysokim standardom świadczonych usług byli członkowie poszli na łatwiznę i postanowili na naszym wspólnym dobrym imieniu w dalszym ciągu osiągać korzyści finansowe. Zwrócili się do władz Automobilklubu Cieszyńskiego z prośbą o przekazanie im pełnomocnictwa do użytkowania „naszego numeru telefonu”. Co strony tak naprawdę łączyło do dziś nie wiemy.

Niestety w 1 sierpnia 2014 roku zostaliśmy skrzywdzeni przez Automobilklub Cieszyński. Na wskutek zmian w Zarządzie tej instytucji stanowiska decydenckie pełniły już osoby dalekie do przychylności naszemu stowarzyszeniu.

Objaśniamy:

 Automobilklub Cieszyński będąc właścicielem numeru telefonu 19621, który został zarejestrowany w 1996 roku na nasze potrzeby, odebrał nam dostęp do władania tym numerem. Tym samym numer, który reklamowaliśmy i opłacaliśmy przez długie lata i który poznał cały powiat Cieszyński trafił w inne ręce.Tym ruchem pozbawiono nas chleba, zaś klientów Radio Taxi Cieszyn dostępu do usług o wysokim standardzie !

 Jak to możliwe?

 Kiedy dowiedzieliśmy się, o wypowiedzeniu nam dostępu do numeru 19621 zażądaliśmy od Automobilklubu Cieszyńskiego wyjaśnień co do ich decyzji. Trwały rozmowy! Kiedy wydawało się, że temat zostanie wyjaśniony i ich zarząd wycofa się z tych absurdalnych kroków Automobilklub Cieszyński zaingerował w naszą suwerenność. To nie mogło być w żaden sposób przez nas zaakceptowane. Oficjalnie  zażądano od nas zmiany konstrukcji zarządu naszego stowarzyszenia w zamian za pozostawienie w dalszej naszej dyspozycji dostępu do numeru telefonu 19621. To niedopuszczalne!

Automobilklub Cieszyński wiedział, że żaden podmiot nie może ingerować w zarząd  innego podmiotu (to zabronione i karalne prawem) próbując narzucać mu własną wizję funkcjonowania tego zarządu. Domniemujemy, iż warunek ten powstał na potrzeby pretekstu. Na tamten moment nie mogliśmy przyzwolić na takie zbójnickie praktyki.  Konsekwencją tego utraciliśmy nasze długoletnie dobro jakim był znany Cieszyniakom numer telefonu do ich ulubionego przewoźnika Radio Taxi Cieszyn.

W teraźniejszej historii naszego stowarzyszenia jest jednak szczęśliwe zakończenie tych krzywdzących nas decyzji.

Jak to możliwe?

Nasi Szanowni Klienci instytucjonalni i indywidualni szybko połapali się, że  zamawiając taksówkę pod numerem telefonu 19621 nie otrzymują tego do czego my przyzwyczailiśmy ich przez lata. To nie ten sam standard usług. Dziś telefonując pod 33 19190 mieszkańcy powiatu Cieszyńskiego ponownie mogą podróżować z ulubionymi kierowcami Radio Taxi Cieszyn. 

Instytucje systematycznie rezygnują z usług firmy z pood numeru 19621 proponując nam wznowienie współpracy.

 Nasze działania po 1 sierpnia 2014r. to kontynuacja marketingu i świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dla Was uruchomiliśmy, aż trzy numery telefonu dostępne w zakładce "kontakt".

   W trosce o Wasze bezpieczeństwo stworzyliśmy program ochrony Klienta. Nasz autorski program „bezpieczna taksówka”. Trudne chwile w naszej historii z sukcesem przetrwaliśmy dzięki Wam. Nigdy Wam tego nie zapomnimy!

                                                                                                       Dziękujemy!

Siedziba  naszej  firmy  od  momentu  powstania do chwili obecnej niezmiennie mieści się w Cieszynie przy ul. Plac Wolności 3. Pod tym adresem znajduje się nasze biuro w którym nie tylko działamy jako Radio Taxi Cieszyn, ale również mamy biuro rzeczy znalezionych. 

   Pomimo osiągnięcia mocnej pozycji na rynku Cieszyńskich przewoźników taxi, nasze Cieszyńskie Radio Taxi nigdy nie osiadło na laurach i przez cały czas jest rozwojowe. Nasłuchujemy sugestii Klientów i ciągle realizujemy nowe projekty, by Państwu odwdzięczyć się za wieloletnie  zaufanie.

   Współpracowaliśmy w przeszłości m.in. z mediami takimi jak:lokalna stacja radiowa (Radio Bielsko), czy Prasa Beskidzka (Głos Ziemi Cieszyńskiej). Dziś idziemy z duchem postępu i współpracujemy z największym serwisem internetowym powiatu Cieszyńskiego, czyli OX.PL. To my jako pierwsi zawitaliśmy na tej witrynie! Dobieramy swoich partnerów biznesowych tak, aby nasi klienci korzystali na tym najwięcej. W ubiegłym roku rozpoczęliśmy wspólny program rabatowy z MC Donald w Cieszynie, gdzie dla naszych klientów przygotowaliśmy wspólne wizytówki. Za okazaniem naszej wizytówki nasi Szanowni Klienci otrzymują rabat na wybrane posiłki w tej restauracji. Od dwóch lat współpracujemy z szpitalem Śląskim w Cieszynie gdzie za aprobatom Dyrekcji szpitala Śląskiego udostępniamy szybki dostęp do naszych materiałów reklamowych, a wraz z tym dostęp do taksówki. Przy wjeździe  do przychodni specjalistycznych  w szpitalu od strony ul. Chrobrego posiadamy prywatny postój Taxi. Współpracujemy z znaną i lubianą stacją paliw "CIRCLE K"  w Cieszynie. Współpracujemy z  najlepszymi Hotelami,  Placówkami Handlowymi oraz Gastronomicznymi w Cieszynie. Współpracujemy z instytucjami państwowymi.

Współpracujemy z najlepszymi !!!

Nasze motto „….bo liczy się zaufanie.”  w dalszym ciągu mimo upływu lat jest aktualne i znaczy jeszcze więcej!

Sprawdźcie w zakładce „USŁUGI” co oferujemy Wam dziś!

Zapraszamy.

TAXI Cieszyn

slide2

 

Nasze Usługi

Przewóz osób, bagaży i niewielkich zwierząt.
Zakupy na telefon z dostawą do domu / biura.
Odprowadzenie samochodu.
Obsługa transportowa imprez.
Transport gości na imprezę oraz powrotny do domu.

[więcej]

Kontakt

Radio Taxi Cieszyn
43-400 Cieszyn
Plac Wolności 3

33 19 190
33 474 05 05
730 222 444